Image here

وبلاگ بانک درمان

جدیدتریین مطالب

نحوه استفاده صحیح از ماسک در دوران کرونا

توریسم درمانی (گردشگری سلامت)، از صنایع مطرح و مفید برای اقتصاد کشور ها به حساب می آید که در حوزه کارآفرینی، ایجاد اشتغال مولد و پایدار، ارز آوری و ثروت آفرینی برای کشور ها نقش بسیار موثری بازی می کند. امروزه سرمایه گذاران بسیاری در دنیا به این سرمایه گذاری در این حوزه علاقه مند شده اند.

رانیتیدین از مصرف تا ممنوعیت

بیماری ویروس کرونا، آنچه والدین بایستی بدانند

سیستم ایمنی بدن زنان باردار پایین تر از دیگران است به همین دلیل احتمال سرایت ویروس کرونا در زنان باردار بیشتر از زنان غیر باردار است. بنابراین زنان باردار باید توصیه های بهداشتی را درباره کرونا بیشتر رعایت کنند.

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: با توجه به اینکه دست ها با سطوح مختلف در تماس هستند، از تماس دست با چشم، دهان و بینی اجتناب شده و به طور مداوم با آب و صابون شسته شوند.

همه افراد مضطرب برای رفع اضطراب‌های خود دست به رفتارهای ایمن یا اطمینان طلبی در راستای کاهش اضطراب خود می‌زنند این همان حالت اولیه برای ایجاد آرامش است اینکه از همه چیز زیاد تهیه کنیم، یک کارتن ماسک بخریم و در منزل بگذاریم و ...ولی متأسفانه این آرامش مقطعی است و نمی‌تواند با رفتارهای ایمن و اطمینان طلب اضطراب این اشخاص را کم کرد. الان نمونه‌هایی را شاهد هستیم که به درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند که تنها یک سرماخوردگی ساده دارند اینها با همان اضطراب وجودی که دارند متأسفانه باعث بیماری خود می‌شوند چرا که افکار منفی مربوط به بیماری آنها را احاطه کرده است، اینها مدام در حال چک کردن اخبار تلویزیون و رسانه‌های مختلف، فضای مجازی و ضدعفونی کردن هستند، وگرنه با یک مدیریت ساده بهداشت فردی می‌توان از مبتلا شدن به این بیماری جلوگیری کرد.

ساده ترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا

احتمالاً از دیدن نوزاد تازه بدنیا آمده خود در پوستتان نمی گنجید، ولی در مراقبت کردن از نوزاد کمی نگران هستید؟ راهنمایی های ما ، اعتماد به نفس شما را در کوتاه ترین زمان بالا خواهد برد.

عرق سرد نشانه چیست و چرا بدن ما زیاد عرق می کند؟ علت و راههای درمان “عرق سرد” را می شناسید؟ آیا درمانی برای عرق زیر بغل وجود دارد؟ آیا تعریق فوایدی برای بدن دارد یا نه؟ گاهی اوقات ما با شرایط عجیبی مواجه هستیم و هیچ وقت مطمئن نیستیم که چرا و چگونه رخ می دهند مثلا عرق سرد. عرق سرد می تواند، به علت استرس ذهنی یا عوامل فیزیکی رخ دهد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مغز ما بخش قابل توجهی از اطلاعات مورد نیاز را از طریق چشم ها دریافت می کند، به طوری که چشم های ما نیمی از تمام این اطلاعات را تأمین می کنند. بنابراین مراقبت از چشم ها به منزله ی حفظ یکی از منابع اطلاعاتی مهم مغز خواهد بود. با چند روش ساده از بینایی خود مراقبت و آن را تقویت کنید.

برای داشتن تناسب اندام موفق قوانین گفته شده را در زیر حتما بخوانید.قانون طلایی تناسب اندام اگر شما مثل افرادی هستید که زندگی مشغول و پر دغدغه ایی را دارید و هیچ وقت اضافه ایی در انجام حرکات ورزشی و ... ندارید باید به خوبی برنامه روزمره تان را تغیر دهید تا روزانه 30 دقیقه از وقتتان را به ورزش اختصاص دهید. بسیاری از ما در حال حاضر به خوبی از این حقیقت که تناسب اندام بخش مهمی در داشتن زندگی سالم و بدون هیچگونه از امراض را برای ما به ارمغان می آورد. اگر شما خواستار داشتن بدن سالم برای بازه طولانی از عمرتان هستید و از هر گونه بیماری و گسترش آن می خواهید جلوگیری کنید، پس شما می توانید یک رژیم سالم را دنبال کنید و به خواسته هایتان دست پیدا کنید و از تناسب اندام سالم بهره مند شوید. این توسط مطالعات علمی متعدد که شامل رژیم سالم و ورزش منظم می تواند از برخی بیماری های خطرناک از جمله دیابت ، چاقی ، بیماری های قلبی و عروقی و حتی سرطان نیز جلوگیری می نماید. برای آنکه در مطالعات خود موفق باشید ، باید هر روز بطور سر سختانه تلاش کنید تا به آن موفقیت که در آخر به آن می خواهید برسید دستیابد.

ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی است که عمدتا از طریق تماس پوست با نور خورشید در بدن تولید می‌شود و برای جذب مواد معدنی ضروری از جمله کلسیم و فسفر مفید است اما تامین آن در فصل پاییز و زمستان که روزها کوتاه‌تر و تاریک‌تر می‌شوند اندکی مشکل‌ساز است.

اخرین دیدگاه
دسته ها